free counters

Aktualności

Zwycięstwo z Zielonymi

• autor: _M_83_, 2011-05-14 19:40

W dzisiejszym meczu 24. kolejki Górnik Wesoła pokonał Zielonych Żarki 2-0. (czytaj więcej)

Pierwsza połowa w wykonaniu naszych zawodników była nieco senna. Owszem mieli kilka okazji do zdobycia bramki jednak ich nie wykorzystali. Być może powodem tego było to że Zieloni niemal nie wychodzili ze swojej połowy i bronili się praktycznie całą drużyną.

"Coś" zaczęło się dziać dopiero w drugiej części spotkania. Nasi zawodnicy coraz częściej podchodzili pod bramkę gości ale też przeciwnicy kilka razy opuścili swoją połowę, jednak czynili to nieskutecznie.

Skutecznością za to popisał się w 54. minucie Daniel Czapla, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Zielonych i strzelił pierwszą bramkę, czym ucieszył miejscowych kibiców. Jak się okazało było to dla niego efektowne zakończenie spotkania, bowiem minutę później opuścił boisko a w jego miejsce pojawił się Damian Nowak. W tym samym czasie z placu gry zszedł także Daniel Koniarek a jego miejsce zajął Jakub Strumień.

Po stracie bramki tak jak wszyscy na trybunach przypuszczali goście musieli się odsłonić. Jednak nasi zawodnicy nie potrafili podwyższyć rezultatu. W 66. minucie Sebastiana Sarzałę zastąpił Rafał Wiklak a w 80. minucie Michała Gruchalskiego Michał Gadaj.

Dwie minuty później świetnym strzałem popisał się Kula, piłka po rękach bramkarza trafiła w poprzeczkę. Po chwili mieliśmy kolejne wyśmienite sytuacje. Najpierw w 84. minucie poprzeczkę ustrzelił Michał Gadaj, a w 86. swoich sił próbował Jacek Wujec ale bramkarz obronił, choć niewiele brakowało by skapitulował.

Ale jak to się mówi co się odwlecze.... I tak też było w doliczonym czasie gry. Najpierw strzelał Damian Nowak, jednak bramkarzowi udało się obronić. Natomiast wobec dobitki Kuli był już bezradny. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Dzięki tej wygranej Wesoła przesunęła się na 4. miejsce w ligowej tabeli.

Górnik Wesoła - Zieloni Żarki 2:0

54' Czapla i 90' Thiam

WESOŁA: Czachowski - Tuleja, Wadas, Kachnic, Wujec - Koniarek, Dieme, Sarzała, Czapla - Gruchalski, Thiam oraz Nowak, Strumień, Wiklak i Gadaj