free counters

Aktualności

Hit rozczarował

• autor: Paweł Banasik, 2010-10-09 23:39

Mecz między Górnikiem Wesoła, a Szczakowianką Jaworzno miał obfitować w mnóstwo sytuacji strzeleckich, genialnych parad bramkarskich, świetnych interwencji obrońców, w końcu trzeba wymagać tego od drużyn ze szczytu tabeli. Tym bardziej, że w obu drużynach występowali piłkarze z doświadczeniem ekstraklasowym (czytaj więcej)

Mecz się jeszcze dobrze nie rozkręcił, a już sędzia przerwał spotkanie. Powodem całego zajścia było wrzucenie na boisko kilku serpentyn, co uniemożliwiało grę zawodnikom. Po sprzątnięciu zbędnego papieru, piłkarze Górnika wlali nadzieję w serca kibiców. Wykonywali rzut wolny ok. 25 metrów od bramki. Silne dośrodkowanie i... nic. Potem gospodarze jeszcze raz zagrozili bramce gości z Jaworzna.

W dogodnej sytuacji znalazł się Karpowicz, który jednak nie potrafił strzelić celnie w bramkę z 14 metrów. Szczakowianka pierwszą groźną akcję przeprowadziła dopiero
w 24 minucie meczu. Dobre dośrodkowanie z lewej strony na bramkę próbował zamienić jeden z napastników Szczakowianki, lecz na szczęście piłkarzy Górnika piłka przeleciała koło prawego słupka. Pierwsza połowa zakończyła się bezbarwną grą. Żadna ze stron nie potrafiła uzyskać wyraźnej przewagi. Największe zagrożenie mogły stanowić rzuty wolne wykonywane przez piłkarzy z Wesołej, jednak były beznadziejnie wykonywane. Na plus można zaliczyć postawę kibiców obu zespołów. Świetny doping był urozmaiceniem tej nudnej połowy.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli piłkarze zza Przemszy. W ciągu minuty wywalczyli dwa rzuty rożne, które jednak nie stanowiły zagrożenia dla bramki strzeżonej, przez niezawodzącego w tym sezonie, Mateusza Sławika. W 51 minucie meczu piłkarze Górnika oddali pierwszy celny strzał. Trzy minuty później piękną indywidualną akcją popisał się Piegzik. W 60 minucie meczu na boisko wbiegł kibic. Miał na sobie tylko bieliznę. Podbiegł do sektora gości i kilka razy pokazywał obsceniczne gesty. Przez kolejne minuty żadna z drużyn nie potrafiła skonstruować dobrej akcji, po której konieczna byłaby interwencja bramkarza. Przełomowym momentem mógł być rzut rożny wykonywany przez Wesołą w 82 minucie. W polu karnym panowało wielkie zamieszanie. Jednemu z zawodników udało się kopnąć piłkę w stronę bramki, która została wybita z linii bramkowej. To była najlepsza sytuacja, jaką stworzyli sobie piłkarze Górnika w tym meczu.

Ostatnie minuty należały do gości. Groźnie znów atakował Piegzik, który najpierw wywalczył rożny, a następnie przestrzelił w dogodnej sytuacji. Sędzia doliczył 4 minuty, w których już nic się nie wydarzyło. Druga połowa choć lepsza od pierwszej pozostawia pewien niedosyt. Każdy liczył na zobaczenie bramek.

Górnik Wesoła – Szczakowianka 0-0
Sędziował Piotr Bielecki (Tychy). Widzów 600
WESOŁA: Sławik – Żmuda, Wujec, Kachnic, Tuleja – Strumień (64. Gruchalski), Gadaj (64. Kasiński), Wiklak, Karpwoicz (70. Gola), Czapla – Struś. Trener Radosław GABIGA.
SZCZAKOWIANKA: Jeziorek - Chojnowski, Byrski, Bizoń, Jamróz - Sierczyński, Cygnar, Biskup, Smarzyński (78. Głośny), Piegzik – Wasilewski. Trener Andrzej SERMAK.
Żółte kartki: Żmuda, Strumień, Struś – Wasilewski, Piegzik, Sierczyński.