free counters

Aktualności

Kolejne 3 punkty dla Wesołej

• autor: redakcja, 2010-08-25 20:36

W dzisiejszym spotkaniu Górnik Wesoła pokonał u siebie Unię Rędziny 2-0. Bramki dla Wesołej zdobył Artur Karpowicz (23` i 85` k). Relacja z meczu jest już dostępna (czytaj więcej)

Górnik Wesoła do środowego meczu z Unią Rędziny przystąpił w roli faworyta i lidera ligi. Zapewne te dwa fakty nie pomogły naszym zawodnikom, co było widoczne zwłaszcza w pierwszych 20 minutach. Piłkarze Górnika grali niepewnie, ale mimo tego w 23. minucie  Artur Karpowicz wyprowadził Wesołą na prowadzenie. Po rykoszecie piłka podskoczyła, a Artur „pociągnął” z woleja. Bramkarz gości nie miał za dużo szans przy tym strzale. Do końca pierwszej połowy Wesoła próbowała podwyższyć prowadzenie, ale mimo ataków sztuka ta nie udała się. W ostatnich 5 minutach  pierwszej odsłony meczu, przewagę stworzyli sobie nawet goście z Rędzin, ale na szczęście dla kibiców klubu ze Sportowej, bramka wyrównująca nie padła. A momentami było naprawdę blisko. Raz nawet piłka uderzyła w słupek!

Druga połowa to chyba najlepsza połowa naszej drużyny w tym sezonie. Zawodnicy walczyli starali się i atakowali. Mecz zrobił się o wiele żywszy, a  kibicami na dobre zaczęły targać emocje. Szczególnie na pochwały i oklaski zasłużył sobie Jakub Strumień, który walczył do ostatnie minuty. Niestety nie udało mu się zdobyć bramki, ale kibice i tak docenili to co zrobił po wejściu na boisko ( w przerwie meczu zmienił Filipa Kasińskiego).

Druga część spotkania przebiegała więc pod nasze dyktando, Unia zaś miała przebłyski i wyprowadzała kontry. Na dziesięć minut przed końcem goście domagali się rzutu karnego. Ich zdaniem nasi obrońcy zatrzymali piłkę ręką. Sędzia jednak przewinienia się nie dopatrzył, a kilka minut później odgwizdał rzut karny dla Górnika. Jeden z naszych napastników ewidentnie został sfaulowany, a do „jedenastki” podszedł nie kto inny, jak zdobywca pierwszej bramki – Artur Karpowicz. Uderzył nie dając szans bramkarzowi, w samo okienko. Zaraz potem przy owacjach kibiców Artur opuścił boisko i mimo średniej gry został bohaterem dnia. Unia po tym karnym została dobita, a nam pozostaje się cieszyć, że mamy kolejne trzy punkty i jesteśmy nadal na pozycji lidera.

Przed nami jednak, prawdziwy sprawdzian w sobotę 28 sierpnia ze Skrą Częstochowa. Zapraszamy wszystkich kibiców na godzinę 17:00 !!

Górnik Wesoła 2:0 Unia Rędziny

Wesoła: Sławik-Wujec-Żmuda-Czapla-Tuleja-Kasiński (Strumień 45’)-Gadaj-Nowak (Wiślak 45’)-Gola (Struś 62’)-Karpowicz (Kachnic 86’)-Gruchalski

Żółte Kartki: Gola, Wujec

Bramki: Karpowicz 23’, 85’

Widzów: ok 120