GAZETY O NAS!

• autor: redakcja, 2010-08-05 16:10

Cała strona o Wesołej w Co Tydzień. Nawet dziennik "Sport" zamieścił krótki artykulik o naszym klubie!  Pół strony na Górnika poświęciło Życie Mysłowic. Aby przeczytać to, co piszą o nas lokalne gazety czytaj więcej.

Zapraszamy do komentarzy na naszym nowym forum: http://www.gornikwesolaforum.pun.pl/forums.php

Transferowa ofensywa!

" Zatrudnienie Radosława Gabigi oraz czternastu piłkarzy - taką rewolucję zafundowali kibicom działacze Górnika Wesoła. Mimo tak wielkich zmian atmosfera w zespole jest wyśmienita, a piłkarze otwarcie mówią o pierwszej trójce. "Oliwy" do ognia dodał ostatni nabytek - bramkarz Mateusz Sławik.

Lato 2010 roku może przejść na Wesołej do historii. Być może jesteśmy świadkami tworzenia podwalin pod naprawdę silny klub piłkarski w Mysłowicach. Z drugiej jednak strony wiele piłkarskich historii pokazało, że budowanie klubu na zasadzie rewolucji wiele dobrego nie przynosi. (...)

Na Wesołej ma być w tym roku inaczej. Według działaczy z prezesem Ryszardem Jędykiem na czele zespół ma ładnie grać i zdobywać sympatię kibiców.  W dalszym rzędzie pompujących balon pod nazwą "awans" stoją rywale Górnika. Od Częstochowy po Ciochowice mówią o Wesołej w samych superlatywach. Trener Gabiga to, trener Gabiga tamto, tacy, a nie inni piłkarze. Pierwsze miejsce Wesołej po prostu się należy - nawet grać nie trzeba.

Trener Gabiga mierzy siły na zamiary lub na odwrót i jasno mówi, że chce zająć miejsce w pierwszej piątce. Ale pierwsze to przecież też piątka. Jakby nie patrzeć, to trenerowi w pewnych aspektach trzeba ufać. - Mamy mnóstwo nowych graczy, ze starej Wesołej zostało tylko pięciu pewnych zawodników plus młodzieżowcy. Dlatego zanim się na dobre zgramy może minąć trochę czasu. Gdy to się stanie, to powinniśmy śmiało walczyć o czołówkę - wyjaśnia trener. - Co ważne, przy doborze zawodników kierowałem się nie tylko umiejętnościami, ale także charakterem. Mamy po prostu do siebie pasować - kończy Gabiga. (...)

Tymczasem z nazwiskami w Górniku robi się bardzo ciekawie. Jest cały zaciąg jaworznicki, czyli piłkarzy, których Gabiga jeszcze nie tak dawno prowadził w Victorii. Wujec, Kusiak, Bartkiewicz, Struś, Gola, Gadaj, Czapla i Gruchalski to wszyscy byli piłkarze tego klubu. Kusiak w Wesołej już kiedyś był, Gadaj to wychowanek MKS Lędziny, a Gruchalski nie tak dawno próbował się przebić do katowickiej Gieksy. Dalej mamy plejadę młodych zawodników: Kiwic, Strumień, Koncewicz i Wiklak powalczą o miejsce w jedenastce.

Wszystkich jednak przyćmił Mateusz Sławik. Były bramkarz GKS Katowice, Górnika Zabrze i Polonii Warszawa podpisał roczny kontrakt z Górnikiem. - Miałem postawić na młodzieżowca w bramce, ale tak się potoczył los, że Mateusz został bez klubu. Trzeba było więc skorzystać z tej okazji i przekonać go do gry właśnie u nas. Udało się i tak naprawdę o tyły jestem spokojny - opisuje sprawę trener Górnika. Trzeba przyznać, że ten transfer może okazać się kluczowy dla całej ligi w sezonie 20102011. Nasz zespół pozyskał golkipera o uznanej marce.

Sławik zasłynął kapitalnymi meczami w Katowicach i Zabrzu. Zwłaszcza kibice tego drugiego klubu, których na Wesołej jest mnóstwo, powinni pamiętać sezon, gdy Sławik niemalże w pojedynkę utrzymał zabrzan w lidze. Ten sezon będzie dla 29-latka z  Katowic (tu pomyłka, Mateusz jest z Jaworzna!!!) kluczowy. Ma talent, doświadczenie (53 mecze w ekstraklasie) i jak na bramkarza jest jeszcze młody. Przed nim co najmniej pięć lat gry. Sam zawodnik deklarował niedawno przy okazji rozmów z beniaminkiem ligi, że chciałby zagrać wyżej. W Wesołej ma dwie drogi: albo dobra gra i transfer, albo dobra gra i awans. Do ligi trafił po prostu zawodnik, który może w pojedynkę odwracać losy meczów. Jeżeli zdrowie dopisze to nowy bramkarz Wesołej będzie sennym koszmarem dla napastników rywali.

Tutaj jednak i my ostudzimy atmosferę. Uważąmy, że Wesoła w czołówce powinna się znaleźć. Na trzecią ligę nie ma jednak w Górniku możliwośći technicznych. Przynajmniej na razie klub jest nieco zbyt mało poukładany, aby pokusić się o awans. Jeśli jednak zastaniemy przy Sportowej ładną grę, to przyszły sezon może być dla Wesołej kluczowy"  (MK, CO TYDZIEŃ)

ŻYCIE MYSŁOWIC  "Surowa ocena Gabigi"

"O tym,że niełatwo jest przekonać do siebie trenera Gabgę przekonali się Łukasz Ducki z CKS Czeladź i Marek Cierpioł z Polonii Łaziska Górne. Ta dwójka nie dostała się do drużyny nowego trenera Wesołej. (...)

Nie ma co jednak rozpaczać, bo pojawili się inni. Jeszcze kilka dni temu wiele wskazywało na to, że Jacek Wujec, który miał propozycję z m.in. pierwszoligowej Floty Świnoujście  zasili szeregi Orła Psary Babienienica, ale Gabiga namówił swojego kolegę do gry na Wesołej. (...)