RegionalnaPilka.pl o Górniku Wesoła!

• autor: RegionalnaPilka.pl, 2010-07-30 13:04

Nasz klub staje się coraz bardziej popularny. Ostatnio o Wesołej info zamieścił na swoich łamach ogólnopolski serwis piłkarski futbolnews.pl! Dziś, z kolei na stronie RegionalnaPilka.pl ukazał się obszerny artykuł o naszym klubie. (czytaj więcej)

"W ubiegłym sezonie śląskiej czwartej ligi zajęli dopiero 13 miejsce. Teraz wiele osób typuje ich jako głównego kandydata do awansu. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą rewolucji kadrowej.

Zaczęło się od zmiany trenera, gdyż na tą funkcję zatrudniono Radosława Gabigę, który ostatnio prowadził Victorię Jaworzno. Bardzo szybko ze swojego poprzedniego klubu sprowadził kilku byłych podopiecznych. W ten sposób do Mysłowic przybyli Michał Kusiak, Tomasz Bartkiewicz, Wojciech Struś, Adam Gola, Maciej Gadaj, a w tym gronie powinien się jeszcze znaleźć Daniel Czapla.

Wspomnieni piłkarze wywalczyli z Victorią wysokie, czwarte miejsce w IV lidze. Teraz mają stanowić o sile mysłowickiego Górnika. To jednak nie koniec bardzo poważnych wzmocnień. Trener Gabiga będzie miał do swojej dyspozycji m.in. Adriana Kiwica z Ruchu Chorzów, czy Jakuba Strumienia z GKS-u Katowice. Łącznie lista nowych zawodników może wynosić nawet 13 nazwisk!

Kibice bardzo szybko zaczęli upatrywać w ekipie Górnika Wesoła kandydata do awansu na trzecioligowe boiska. Na łamach strony internetowej klubu szkoleniowiec mysłowiczan stara się tonować oczekiwania fanów.

- Naszym celem jest pierwsza piątka i trzeba trochę ostudzić rozgrzane głowy. Jest to zupełnie nowa drużyna i potrzebujemy systematycznej, długofalowej pracy. Awans jest raczej nierealny, a sukcesem będzie pozycja na podium - powiedział trener Radosław Gabiga.

Górnik rozpocznie sezon ligowy 14 sierpnia, a rywalem będzie beniaminek LKS Kamienica Polska. Wcześniej rozegra trzy gry kontrolne, gdzie rywalami będą MKS Lędziny, Polonia Łaziska Górne i Orzeł Babienica/Psary."

Mariusz Maliński RegionalnaPilka.pl

autor: ~mn 2010-07-30 18:53:05

avatar Kiedy klub wyremontuje ,,trybune'' z lawkami?