free counters

Aktualności

Festiwal strzelecki

• autor: redakcja, 2015-05-23 17:38

Mimo przegranej, całkiem niezłe widowisko mogliśmy oglądać dzisiaj w Rudzie Śląskiej. W meczu pomiędzy rezerwą Ruchu a Górnikiem Wesoła padło aż 8 bramek, a mogło być ich znacznie więcej.
Pierwszy strzał w meczu oddali zawodnicy Ruchu, na szczęście któryś z naszych obrońców zażegnał niebezpieczeństwo. Później coraz śmielej poczynali już sobie zawodnicy z Wesołej. W ciągu kilku minut mieliśmy aż trzy rzuty wolne. Najpierw Piotr Barwiński trafił w bramkarza, następnie Artur Łaciok posłał piłkę nad bramką, a przy trzecim wolnym, znów wykonywanym przez Barwińskiego, ponownie dobrze interweniował bramkarz niebieskich.
W 13. minucie Górnik wyprowadzał akcję z własnej połowy. Bartosz Kuciel podał do Łukasza Mieszczaka, ten jednak minimalnie przestrzelił. Pięć minut później tą samą stroną poszedł Mateusz Tuleja, świetnie dośrodkował, jednak nikt z naszych zawodników nie doszedł do piłki i "uciekła" za linię.
Pomiędzy 23. a 26. minutą znów Górnik napierał na bramkę Ruchu. Najpierw w zamieszaniu w polu karnym piłkę złapał bramkarz chorzowian, później Mieszczak idealnie podał do Kuciela,  ten jednak posłał piłkę nad poprzeczką, następnie Mieszczak sam zdecydował się na strzał, jednak golkiper gospodarzy nie miał problemów ze zbyt lekkim strzałem naszego napastnika.
W 27. minucie mieliśmy kolejny rzut wolny po faulu na Karolu Bochenku. Zawodnicy Wesołej zdecydowali się na dość oryginalne rozegranie go. Piotr Barwiński podał do tyłu do Marka Herrmanna, ten silnym strzałem próbował wrzucić piłkę w pole karne, jednak uczynił to zbyt mocno i piłka wyszła za linię końcową.
W 34. minucie rażący błąd popełnił sędzia. Tuż przed polem karnym faulowany był Kuciel, jednak arbiter w ogóle nie zareagował.
Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Kuciel niepotrzebnie faulował w naszym polu karnym i sędzia bez wahania wskazał "11", którą chorzowianie zamienili na bramkę.
Po przerwie zmęczonego intensywną grą Barwińskiego zmienił Konrad Kuder, który pierwszy strzał oddał z rzutu wolnego po faulu na Łacioku.
W 51. minucie Górnik miał dwa rzuty rożne, po obu stronach bramki. Dośrodkowanie po drugim z nich na gola zamienił Patryk Krzysztoń. I od tego momentu rozpoczął się festiwal strzelecki.
W 57. minucie na prowadzenie Wesołą wyprowadził Kuciel. Szybko jednak to prowadzenie straciliśmy bo już 4 minuty później było 2-2. Przy wcześniejszej akcji piłkę złapał Maciej Wierzbicki i chyba za szybko wprowadził ją do gry, bowiem Ruch przejął piłkę i wpakował do naszej siatki. Następne dwie bramki dla chorzowian wpadły niemal ekspresowo.
Przy stanie 4-2 nadzieję na jakieś punkty dał nam Adrian Lesik. Znów dośrodkowanie z tego samego narożnika boiska jak przy pierwszej bramce. Piłka trafiła na nogę Lesika, który bez skrupułów wpakował ją do siatki Ruchu.
Nasz pomocnik jeszcze dwukrotnie w przeciągu jednej minuty stawał przed szansą zmiany wyniku. Jednak najpierw jego strzał powędrował nad bramką, a w drugim przypadku zamiast sam strzelać niepotrzebnie próbował jeszcze podawać piłkę do kogoś innego.
W 87. minucie padła piąta bramka dla chorzowskiego Ruchu.
W doliczonym czasie gry w polu karnym faulowany był Lesik. Sędzia nie miał innego wyjścia jak tylko odgwizdać rzut karny. Do piłki podszedł niezawodny w takich momentach Mieszczak. Strzelił mocno i niestety trafił w poprzeczkę.
Podsumowując, mimo że nie wywieźliśmy żadnych punktów mecz mógł się podobać, padło sporo bramek, było tez mnóstwo okazji do zmiany wyniku po obu stronach. Zobaczyliśmy kawał całkiem dobrej gry w naszym wykonaniu.

Ruch II Chorzów - Górnik Wesoła 5-3

Bramki:
41` Lipski, karny 1:0
51` Krzysztoń 1:1
57` Kuciel 1:2
61` Olejniczak 2:2
63` Lipski 3:2
66` Otręba 4:2