free counters

Aktualności

Punkty były blisko

• autor: redakcja, 2015-05-16 21:35

Mimo prowadzenia do przerwy 1-0, nie udało się zgarnąć punktów i ostatecznie przegraliśmy z rezerwą Podbeskidzia 1-2.
W swojej pierwszej akcji Wesoła mogła wyjść na prowadzenie, jednak piłka uderzona przez któregoś z naszych zawodników trafiła w słupek.
Później już nieco więcej do powiedzenia mieli goście. W 8. minucie mieliśmy ogromne szczęście. Piłka po silnym uderzeniu jednego z bielszczan trafiła w poprzeczkę.
Po kwadransie gry znów Górnik mógł prowadzić. Łukasz Mieszczak podał piłkę idealnie na głowę Artura Łacioka, jednak ta po jego strzale minęła bramkę.
Dziesięć minut później faulowany był Mieszczak. Do rzutu wolnego podszedł Piotr Barwiński. Dośrodkował w pole karne, gdzie została odbita przez bielskiego obrońcę i trafiła pod nogi Pawła Kędronia, który minimalnie spudłował.
W 28. minucie kolejną okazję miał Mieszczak, jednak zbyt wolno to wszystko rozgrywał i ubiegli go obrońcy.
Ale 4 minuty później nikt już nie przeszkodził naszemu napastnikowi, który z bardzo bliska wpakował piłkę do siatki.
Po przerwie Górnik skupił się bardziej na obronie, choć to nie znaczy, że nie było okazji do podwyższenia rezultatu.
W 52. minucie Łaciok przed polem karnym odzyskał piłkę i uderzeniem z daleka próbował pokonać bramkarza, jednak strzał był niecelny. Chwilę później Madejski wybijając futbolówkę trafił a Mieszczaka.
Niestety w 59. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Choć trzeba przyznać, że takiej bramki nie powstydziłby się nawet zawodnik Ekstraklasy. Napastnik Podbeskidzia przewrotką pokonał Jana Sitko.
W 62. minucie doszło do dość kontrowersyjnej sytuacji. W polu karnym przewrócony został Mieszczak, jednak sędzia nie raczył zauważyć tego przewinienia. Chwilę później znów mieliśmy sporną sytuację - bramkarz Podbeskidzia wybijał piłkę ręką za linią pola karnego, jednak i ten moment umknął uwadze sędziego.
W 68. minucie dobrze spisujący się do tej pory w naszej bramce Sitko popełnił błąd. Zbyt pochopnie wyszedł z bramki i napastnik gości nie miał problemu ze skierowaniem piłki do pustej bramki.
Później mieliśmy już festiwal przewinień i dziwnych kartek. Najpierw faulowany ponownie był Mieszczak, ale sędzia znów nie uznał tej sytuacji za faul i kartkę zobaczył nasz zawodnik, a z ławki na trybuny odesłany został trener Babuchowski. Od tej pory posypały się kartki dla obu drużyn za większe bądź zupełnie niejasne przewinienia.
W końcówce choć punkt wyrwać próbował Łaciok, ale jego strzał z daleka był niecelny. Dwie próby miał także Mieszczak. Jednak najpierw za bardzo pod bramkę holował piłkę, a w drugim przypadku strzał z ostrego kąta złapał bramkarz.
Podsumowując, mecz choć przegrany miał bardzo ciekawe momenty w wykonaniu Górnika. Pokazał też, że tym którzy dzisiaj zagrali nie brakuje tego co w tej grze najważniejsze - ambicji.