free counters

Aktualno軼i

Punkty by造 o ma造 w這s

• autor: redakcja, 2015-04-11 21:10

Górnik Weso豉 przegra z Poloni Bytom 1-2, jednak nie mo積a powiedzie 瞠 nasi zawodnicy wracaj na tarczy. Sporo krwi i nerwów napsuli dzisiaj wiceliderowi.

Na pocz徠ku obie dru篡ny zaliczy造 kilka nieudanych podej嗆 pod bramk przeciwnika. Jedn z ciekawszych okazji mia w 21. minucie Adrian Lesik pos豉 pi趾 po ziemi, jednak ta niewiele min窸a s逝pek i wysz豉 w aut.

Chwil pó幡iej mia豉 miejsce do嗆 kontrowersyjna sytuacja. Pi趾a odbi豉 si od r瘯i Marka Herrmanna. S璠zia gówny nie widzia sytuacji, zareagowa dopiero po informacji od s璠ziego bocznego i krzykach z 豉wki Polonii. Zagranie r瘯 by這 ewidentne, zaskakuj帷e by這 jednak to, 瞠 arbiter ukara naszego obro鎍 a czerwon kartk za "przeszkadzanie w zdobyciu gola", tyle tylko, 瞠 wszystko dzia這 si poza polem karnym, jakie 25 metrów od bramki...

Kolejn r瘯 ogl康ali鄉y kilka minut pó幡iej, po drugiej stronie. Najpierw faulowany by Artur ζciok, s璠zia podyktowa rzut wolny. Stoj帷 w murze jeden z Polonistów odbi pi趾 r瘯, za co ujrza zaledwie ó速 kartk, cho by這 to znacznie bli瞠j bramki ni w przypadku Herrmanna.

Kolejne minuty to walenie g這w w mur przez bytomian. Najpierw rewelacyjn obron popisa si Maciej Wierzbicki. Pó幡iej trzykrotne dobitki nie znalaz造 drogi do naszej siatki. Natomiast w 38. minucie zabawa z pi趾 naszego bramkarza kosztowa豉 nas utrat bramki. Jednak chwil pó幡iej Wierzbicki si zrehabilitowa broni帷 kolejn dogodn dla Polonii okazj.

W 55. minucie Daniel Koniarek poda do wychodz帷ego na czyst pozycj ㄆkasza Mieszczaka. Ten w polu karnym by poci庵any za koszulk i przewrócony przez zawodnika gospodarzy, przez co Górnik mia rzut karny, który na bramk pewnie zamieni sam poszkodowany.

Pi耩 minut pó幡iej by豉 nawet okazja na podwy窺zenie dla nas. Pi趾a uderzona przez Lesika zmierza豉 pod poprzeczk, ale na posterunku by bramkarz miejscowych.

Z czasem mieli鄉y istny festiwal nieudolnych prób zmiany wyniku przez bytomian. Za "najciekawsz" z nich mo積a uzna t z 76. minuty, kiedy to pi趾a uderzona po rzucie ro積ym zmierza豉 w nasze pole bramkowe, a który z zawodników Polonii tak przymierzy z oko這 metra od bramki, 瞠 futbolówka poszybowa豉 wysoko nad poprzeczk, co wzbudzi這 salwy 鄉iechu na trybunach.

Na 6 minut przed ko鎍em gospodarze dopi瘭i jednak swego i po m璚zarniach z 17. zespo貫m w lidze zainkasowali 3 punkty.

Gdyby jednak punkty dawano za ambicj i wol walki, zwyci瘰ko z boiska schodziliby gracze Górnika. Przez 68 minut grali w os豉bieniu tak, 瞠 kibice zgodnie twierdzili, 瞠 nie by這 wida 瘸dnej ró積icy ani w ilo軼i zawodników ani co do miejsca w tabeli.

Sk豉d Górnika: Wierzbicki, Tuleja, Moskal, Herrmann, Bochenek (78` Krzysto), Czapla, Lesik (81` Kuder), Barwi雟ki, Koniarek, ζciok (66` S瘯owski), Mieszczak (87` Kania)

Czerwona kartka Górnik: Herrmann 22`

S璠zia: Bartosz Owsiany (Opole)