free counters

Aktualności

Podsumowanie 1. kolejki

• autor: Bakuś, 2009-08-11 15:07

Po dwóch miesiącach przerwy na Śląskie boiska powróciły rozgrywki IV ligi. 1. kolejka przyniosła  kilka niespodzianek. W ośmiu spotkaniach padło 31 bramek i 8 wygranych, w żadnym spotkaniu nie padł remis.  (czytaj więcej)

PODSUMOWANIE 1. KOLEJKI

Jak to zwykle bywa, przed sezonem nie brak spekulacji. Mówiło się że jest 5 drużyn która będzie liczyć się w walce o awans. Do tej grupy zaliczano między innymi Sarmację Będzin. Ta ze zadania się wywiązała i pokonała pewnie gliwickie ŁTS Łabędy. W tym spotkaniu padł największy wynik kolejki - 3:6 mówi samo za siebie. Dodać należy że Sarmaci z początku nie mieli łatwego życia. Bowiem po 17-stu minutach pierwszej połowy przegrywali 2:0. Wydawać się mogło że ŁTS wygra to spotkanie i zdobędzie pierwsze 3 pkt. w sezonie. Nic bardziej mylnego. Podopieczni Artura Szymkowskiego nie tylko zdołali doprowadzić do remisu, ale do szatni schodzili z wynikiem 2:3. W efekcie w drugiej połowie zdobyli 3 bramki, na co gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Wynik końcowy 3:6.

W Myszkowie o ligowe punkty walczyła MK Katowice i chyba nie wiele osób stawiało na Myszkowian. Bo przecież 15 drużyna z tabeli podejmowała 8. Tak było w poprzednim sezonie. Role szybko się odwróciły. Po pierwszej kolejce MKS zajmuje 7 lokatę, a MK 11. Nie ma jednak co robić z igły widły bo była to dopiero pierwsza runda.

W kolejnym spotkaniu beniaminek Skra Częstochowa gościł  na swoim stadionie AKS Wyzwolenie Chorzów. Mówiło się że będzie to zacięte spotkanie, a o wyniku zadecyduje los szczęścia. Inni zaś stawiali na AKS, no i słusznie bo ten wygrał aż 1:4. Nikt nie spodziewał się tak okazałego zwycięstwa.

Do grupy „walczącej o awans” zaliczano również Górnik 09 Mysłowice. „Kocina” na inauguracje sezonu zmierzyła się z drużyna Czarnych Sosnowiec. Tutaj faworyt był tylko jeden, a była nim drużyna z Piosku. Nasz miejscowy rywal poradził sobie z gośćmi w łatwy sposób, wygrywając 3:1. Faktem który dał tak dobrą grę są na pewno mocne transfery, ale i piękny, odnowiony stadion. Poprzedni sezon „zero-dziewiątka” rozgrywała na stadionie Górnika Wesoła. Powrót na „stare śmieci” zazwyczaj kończy się sukcesem.

Do niespodzianki doszło w Ciochowicach, gdzie tamtejsza Przyszłość rozegrała spotkanie z KS Częstochowa. Jeden z głównych kandydatów do awansu poległ na terenie rywala 1:0. Jak mówi trener gospodarzy, w zwycięstwie pomógł fakt, że pochodzą z małej miejscowości. To mogło spowodować zlekceważenie jego zespołu przez KS. Dodaje jeszcze że Włodar z walki o awans nie wypadł i że rywale powinni się go obawiać. Zresztą Częstochowianie już nie raz pokazali charakter i podnosili się z wiele większych dołków.

W Jaworznie Victoria gościła Zielonych Żarki. W tym meczu ciężko było wskazać faworyta. Drużyna Victorii odniosła zwycięstwo i może cieszyć się z jak na razie 6 pozycji. Czy stać ją na coś więcej ? Całkiem możliwe i ta drużyna może namieszać w lidze.

Na własnym obiekcie Zagłębiak Dąbrowa Górnicza podejmował Slavię Ruda Śl. Drużyny dobre, zagrały dobre spotkanie. Padło  w nim aż 5 bramek i padł wynik dobrze znany kibicom którzy interesują się Polską Ekstraklasą. Zagłębiak wygrał bowiem 4:1 i uplasował się na 3 pozycji.

Na zakończenie pierwszej kolejki w niedzielne popołudnie Olimpia Truskolasy gościła Górnik Wesoła. Olimpia szczególnie groźna u siebie mecz zaczęła lepiej, co prawda w 1 połowie gola nie zdobyła, ale za to w drugiej gola strzeliła już w 48 minucie. Górnik który na pewno chciał zrewanżować się za wiosenną porażkę ubiegłego sezonu (0:3 dla Olimpii) odpowiedział dopiero 10 minut później. Gdy wydawało się że spotkanie zakończy się remisem Artur Karpowicz zdobył gola na wagę zwycięstwa. Górnik Wesoła do domu wraca więc w dobrych humorach. Olimpia zaś zostaje ze smutkiem na twarzy.

Jeśli chodzi o tę kolejkę przyniosła ona 31 goli. Każdy mecz zakończył się wygraną którejś z drużyn. 3 drużyny wygrały na wyjazdach, 5 drużyn wygrało spotkania w roli gospodarzy. W nadchodzącej kolejce ciekawie zapowiada się mecz Górnika Wesoła z Przyszłością Ciochowice oraz Wyzwolenia Chorzów z Górnikiem 09 Mysłowice. W tabeli może dojść do gwałtownych zmian.