Karpowicz: Pomóc w awansie !!!

• autor: szyna....., 2009-07-29 08:09

Po rozegranych meczach sparingowych można było zaobserwować, że nowy nabytek Górnika Wesoła Artur Karpowicz będzie dużym wzmocnieniem drugiej linii w ekipie trenera Marka Szymińskiego. 22-letni pomocnik, były piłkarz III-ligowego Rozwoju Katowice dwoił się i troił by pokazać się z jak najlepszej strony. Udało mu się to w 100 procentach, ponieważ we wszystkich rozegranych dotychczas sparingach był wyróżniającym się zawodnikiem 4 drużyny czwartej ligi w tamtym sezonie. Dziś udzielił nam szczegółowego wywiadu. Specjalnie dla strony www.gornikwesola.futbolowo.pl Artur Karpowicz opowiada o marzeniach sportowych, ocenia warunki w klubie i chwali inwestowanie w młlodzież.[czytaj więcej]

www.gornikwesola.futbolowo.pl :Czy możemy mówić juz o Panu ze jest Pan Graczem Górnika Wesoła? Czy czuje się Pan zawodnikiem tego klubu ?
Artur Karpowicz:  Wszystko wskazuje na to, że w piątek dojdzie do ostatecznego porozumienia w sprawie mojego transferu. Z tego co mi wiadomo zostanę wypozyczony na okres 12 miesięcy . Czy czuje się już zawodnikiem Waszego zespołu - owszem , bardzo szybko nawiązałem bardzo dobre relacje z Zespołem .

Czym pan się kierował przychodząc na Wesołą?
- o moim przejściu do Górnika Wesoła zadecydowała skomplikowana sytuacja w której się znalazłem. W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu za kadencji trenera Izydora, czułem się podstawowym zawodnikiem drużyny rozwoju ale po przejęciu drużyny przez trenera Galeję praktycznie przestałem być brany pod uwagę w ustalaniu pierwszej 11 stki. Szczególne znaczenie ma dla mnie gra w pierwszej 11 stce , dlatego zdecydowałem się grać w lidze niżej. Wolę być pierwszoplanowym zawodnikiem Górnika Wesoła niż rezerwowym w Rozwoju Katowice.

Czy ma pan w klubie juz jakichś przyjaciół ?
- może za wcześnie tu mówić o jakichś przyjaźniach ale nie ukrywam, że postawa wszystkich zawodników zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie .

Jaka atmosfera panuje podczas wykonywanej pracy w klubie?
- Z tego co zdążyłem zaobserwować wszyscy doskonale zdają sobie sprawę ze swoich obowiązków – a to dobrze wróży na przyszłość .

Jakie ma pan cele na nadchodzący sezon?
- Chciałbym zagrać we wszystkich jednostkach meczowych sezonu, być wyróżnaijącym się zawodnikiem drużyny i pomóc wywalczeniu awansu do wyższej klasy rozgrywkowej .

Czy mógłby pan przybliżyć nam swoją sylwetkę?
- Od dziecka zawsze grałem w piłkę, od najmłodszych lat byłem związany z drużyną Ruchu Chorzów gdzie spędziłem 13 lat trenując jako trampkarz, junior. Następnie przeszedłem do 4 ligi Śląśk Świętochłowice gdzie spędziłem rok czasu po czym przeszedłem do klubu na Zgody „Rozwój Katowice „ gdzie grałem przez następne dwa lata, a nowy sezon rozpocznę w barwach Górnika Wesoła .

Jaki był pana najważniejszy mecz i gol w życiu?
- Wszystkie mecze sa dla mnie tak samo ważne podobnie strzelone gole. Staram się raczej patrzeć na to co będzie w przyszłości a nie na to co już przeżyłem .

Od którego roku życia gra Pan w piłkę?
- Od 7 roku życia .

Jakie są pana marzenia sportowe?
- Grać jak najwyżej, jak najdłużej i przede wszystkim jak najlepiej

Jak pan oceni warunki w klubie?
- Ośrodek Ajaxu Amsterdam to to nie jest ale jak na realia 4 ligi jest całkiem przyzwoicie.

Podczas sparingu z Pniówkiem było widać u pana dobrą współpracę z Damianem Nowakiem, czy mieliście już okazję grać ze sobą
- Nie z Damianem poznałem się w Wesołej a nasza dobra współpraca na boisku powinna zwrócić uwagę naszych ligowych rywali.

- Dobra postawa w meczach kontrolnych spowodowała, że przed panem kibice wiele oczekują. Czy poradzi pan sobie z presją wyniku?
- Mecze kontrolne często służą do oceny jakości gry zawodnika ale nie można ich oceniać w ten sam sposób co meczów ligowych. Dlatego mogę tylko obiecać, że będę starał się grać jak najlepiej na korzyśc naszej drużyny . A jeżeli chodzi o presję to nigdy nie miałem z tym kłopotu .

Czy wzmocnienia jakich dokonuje Górnik Wesoła idą w dobrym kierunku?
- Dopiero poznaję zawodników, wcześniej nie miałem okazji na swój sposób ocenić ich umiejętności dlatego nie mogę na chwilę obecną wypowiadać się w tej kwestii .

Czy wg pana klub powinien zainwestować w młodzież?
- W Polsce szwankuje poziom wyszkolenia młodzieży, wystarczy wspomnieć o szkółkach Ajaxu, Bayernu, i innych znanych marek żeby zdać sobie sprawę że jesteśmy w tyle daleko za nimi. Odpowiednie inwestowanie w młodzież to teraz sprawa pierwszorzędna.

Czy wg pana audycje radiowe z meczy górnika to dobry pomysł?
- Tak, wszystko co może promować drużynę w środowisku lokalnym to bardzo dobry pomysł.

Czego życzy Pan kibicom w nadchodzącym sezonie? I czego pan od nich oczekuje?
życzę kibicom aby mogli cieszyć oczy naszą grą i mieli satysfakcję z wyników.

Rozmawiał: KAMIL SZENDERA