Ryszard Jędyk : Mamy abtinych piłkarzy

• autor: gornikwesola i szyna....., 2009-07-21 20:32
Na dzisiejszym treningu udało nam się przeprowadzić wywiad z prezesem Górnika Wesoła. Aby przeczytać wywiad z Panem Ryszardem Jędykiem czytaj więcej.

www.gornikwesola.futbolowo.pl:Czy są planowane jakieś wzmocnienia?

Odp: Czy to są wzmocnienia? Na pewno nastąpi duża zmiana w zespole Górnika. Część zawodników odchodzi, część powraca do swoich macierzystych klubów, niektórym kończy  się wypożyczenie.
Na ich miejsce są nowi zawodnicy.

A czy z tych zawodników którzy są dzisiaj na treningu ktoś może odejść ?

Odp: Z dzisiejszych trenujących nie, raczej nikt nie odejdzie. Ta kadra jest już taka ustabilizowana. Jeśli chodzi o nowych zawodników to są oni w trakcie załatwiania.  W klubie  Zostaje też Łukasz Broncel. Jeśli chodzi o transfery to na razie nie chciałbym tutaj wymieniać nazwisk, bo tak jak przed momentem wspominałem wszystko jeszcze załatwiamy. Na razie najbliżej klubu jest Karpowicz, zawodnik Rozwoju Katowice. Dogadaliśmy się z działaczami Katowickiego zespołu i Artur zostaje u nas na 90 %.

Czy będzie transport na mecze wyjazdowe?

Odp: Nie, ponieważ klub nie będzie brać odpowiedzialności za kibiców. Kibice sami mają się organizować w tych sprawach, to temat Klubu Kibica. My odpowiadamy przecież za bezpieczeństwo drużyny, a nie kibiców.

Czy planowane są jakieś modernizacje na obiektach Górnika?

Odp: Jeśli chodzi o modernizacje to cały czas zabiegamy o wybudowanie nowej trybuny w części zachodniej stadionu. Nie wiemy jednak jak Urząd Miasta potraktuje ten temat i czy środki pieniężne się znajdą.

A co z dolnym boiskiem?

Odp: Z dolnym boiskiem zrobiliśmy bardzo dużo. Dolne boisko jest na dzisiejszy dzień ogrodzone, w pełni trawiaste, z bramkami wymienionymi i będą założone jeszcze piłko-chwyty. Przewodniczący Rady Miasta, Pan Bernard Pastuszka zobowiązał załatwić się nam oświetlenie boiska. Pamiętamy jak było przed ogrodzeniem boiska. Po boisku jeździły auta, motory, ludzie chodzili tam z psami. Murawa była zniszczona. Na domiar złego ludzie wracali z działek przez boisko i w poprzek murawy wydeptali ścieżkę. Na dzień dzisiejszy murawa na boisku treningowym jest może nie lepsza, ale porównywalna do tej na stadionie.
Najważniejszą sprawą na najbliższy okres jest zrobienie nawodnienia zarówno na boisku dolnym jak i głównym. Póki co aura nam sprzyja i jest dość mokro. Nawodnienie to jedno, ale drugą sprawą jest zrobienie drenażu we wschodniej części boiska, bo strona zachodnia jest zrobiona i jest już w porządku. Są takie grząskie miejsca od strony wschodniej, czyli budynku, które uniemożliwiają rozgrywanie meczy. Tak było choćby wiosną.

Ostanie pytanie. Jakie są cele na nowy sezon ?

Odp: Przede wszystkim wygrywać. Nie ma tutaj o czym mówić jeśli chodzi o lokatę w tabeli. Drużynę się buduje po to żeby grać i wygrywać. W każdym meczu myśli się o wygranej. To boisko zweryfikuje na jaką pozycję nas stać. Na pewno nie będziemy mówić chłopaką jeśli zajmą 1 pozycją jesienią żeby sobie odpuścili. Powiemy im żeby grali dalej. Nigdy nie mówiłem że nie chcemy awansować. Na dzień dzisiejszy, aby awansować trzeba mieć odpowiednią drużynę. A my swoją dopiero budujemy. Mamy młodą drużynę. Tylko trzech zawodników przekracza 25 lat. Średnia wieku w drużynie to 21 lat. Jest to drużyna która się ogrywa. Są to młodzi piłkarze, ambitni, którzy chcą grać. Zobaczymy jak będzie. Część z nich chce awansować, chce grać w wyższej klasie rozgrywkowej.

Rozmawiali: DANIEL STOLARZ I KAMIL SZENDERA

autor: szyna..... 2009-07-22 14:52:59

Profil szyna..... w Futbolowo PISZCIE W KOMENTARZECH PYTANIA JAKIE MAMY ZADAĆ JUTRO PRZED MECZEM TRENEROWI MARKOWI SZYMIŃKIEMU.