free counters

Aktualności

Skromne zwycięstwo ze Źródłem

• autor: stiven93, 2009-05-16 21:00
W dzisiejszym meczu Górnik Wesoła pokonał Źródło Kromołów 2-1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Mateusz Borek i Szymon Bobla. (czytaj więcej)

Już w 3 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili gracze Górnika, jednak strzał Łukasza Iwana został bardzo dobrze obroniony przez bramkarza gości. Jednak po 5 minutach nieliczni kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Sportowej cieszyli się z pierwszej bramki. Ładną akcję skrzydłem przeprowadził Muszalik, podał w pole karne, a Mateusz Borek ładnym technicznym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Źródła. Potem tempo gry siadło i nie działo się nic ciekawego. Jednak na kilkanaście minut przd końcem pierwszej połowy piłkę niepewnie podawał kapitan Górnika, Krzysztof Witek, przechwycił ją jeden z graczy gości i pewnie wykorzystał sytuację "sam na sam" z Łukaszem Broncelem. Taki wynik utrzymał się aż do końca pierwszej połowy.

Na drugą połowę spotkania gracze Gónika wyszli bardziej zdeterminowani i od razu opanowali boisko. Stwarzali sobie dogodne sytuacje, ale nie potrafili ich dobrze wykorzystać. Na plus należy zapisać dobrą grę naszych skrzydłowych - Jana Zemczaka i Mateusza Borka. W 73 minucie zawodnik Źródła popełnił faul na Szymonie Bobli tuż przed polem karnym. Widocznie nie zdawał sobie sprawy jak niebezpieczne są rzuty wolne z takiej odległości, szczególnie jeśli drużyna przeciwna ma takiego specjalistę od stałych fragmentów gry jak Szymon Bobla. Po chwili zawodnik Górnika ustawił piłkę, strzelił obok muru, a piłka zatrzepotała w bramce przy długim słupku. Do końca meczu żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia gola i wynik 2-1 utrzymał się aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Nie można powiedzieć, że był to najlepszy mecz w wykonaniu graczy Górnika, ale cieszą trzy punkty i miejmy nadzieję, że w pozostałych meczach tego sezonu Wesoła zainkasuje komplet punktów.

Skład Górnika: Broncel - Kachnic, Witek(k), Buchwald, Tuleja - Zemczak(Oleś), Iwan, Bobla(Misz), Borek - Muszalik, Szopa(Pacuła)

Gracz meczu: Mateusz Borek - przeprowadził wiele świetnych rajdów i stwarzał duże zagrożenie pod bramką przeciwnika, no i zdobył bramkę.