free counters

Aktualności

BKS pokonany

• autor: Redakcja, 2014-05-04 12:14

W swoim pierwszym meczu grupy mistrzowskiej Górnik Wesoła pokonał BKS Stal Bielsko - Biała 1-0, a bramkę na wagę 3 punktów zdobył Michał Haftkowski, który tym samym stał się samodzielnym królem strzelców w Górniku.

(czytaj więcej)

Wesoła do meczu przystąpiła bez kontuzjowanego Lesika i pauzującego za kartki Buchcika. W pierwszej połowie na listę strzelców próbował wpisać się Thiam, któremu na przeszkodzie stanął słupek oraz Jaskiernia i Haftkowski, z których strzałami uporał się bramkarz BKSu.

Swoje okazje mieli także goście, jednak albo Matras i obrońcy Górnika spisywali się wyśmienicie albo bielszczanie po prostu pudłowali.

W 52. minucie Haftkowski znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i wykorzystał błąd bramkarza BKSu.

Po tym golu przyjezdni na siłę próbowali wywieźć z Wesołej jakieś punkty, jednak perfekcyjnie ostrzeliwali poprzeczkę i słupek bramki strzeżonej przez Matrasa. W dodatku bramkarz i obrońcy dobrze wypełniali swoje zadania nie dopuszczając by piłka wpadła do siatki i tym samym 3 punkty zostały przy Sportowej.

Niektórzy uważają że Wesoła była gorsza i wygrała szczęśliwie, jednak nie sztuką jest stwarzać sobie sytuacje, sztuką jest je wykorzystać.

Górnik Wesoła - BKS Bielsko - Biała 1-0

Skład Górnika: Matras, Tuleja, Wujec, Nawrocki, Czapla, Jaskiernia (75` Siwek), Sarzała, Herrmann, Thiam (46` Smarzyński), Haftkowski (67` Stokłosa), Hendel (90` Pałka)

Żółte kartki dla Górnika: Herrmann, Haftkowski, Czapla, Wujec (2), Stokłosa

Czerwona Kartka: Wujec