free counters

Aktualności

Pierwsze 3 punkty u siebie

• autor: _M_83_, 2012-10-08 14:33

W sobotnim spotkaniu Górnik Wesoła odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na własnym boisku. Nasi zawodnicy, po bramce Tomasza Pożogi,  pokonali Victorię Chróścice 1-0.

(czytaj więcej)

Ostatni raz Górnik Wesoła, w grze o punkty, wygrał na swoim boisku 9. czerwca 2012 roku, kiedy to okazałym zwycięstwem 7-2 nad Górnikiem 09 Mysłowice, przypieczętował swój awans do III ligi. Na kolejne 3 punkty musieliśmy czekać az 4 miesiące, do meczu z Victorią Chruścice.

Początek spotkania nalezał głównie do Wesołej. Mieliśmy kilka okazji które mogły być zamienione na gole, jednak albo strzały były niecelne albo na przeszkodzie stawał bramkarz bądź obrońcy gości.

W 23. minucie niebezpiecznie zrobiło się pod naszą bramką. Po strzale Victorii piłka przeszła po rękach Mateusza Rosoła ale szczęśliwie wyszła w aut.

Pięć minut później mało brakowało a oglądalibyśmy najładniejszą bramkę zdobytą przez nasz zespół. Marcin Stokłosa przewrotką próbował wpakować piłkę do siatki rywala.

Przed przerwą dwie sytuacje miał jeszcze Sebastian Hendel ale dwukrotnie przeszkodzili mu obrońcy gości.

Zaraz po zmianie stron Marcin Jaskiernia przebiegł spory kawałek boiska by przejąć piłkę, następnie podał do Daniela Czapli jednak ten nie doszedł do piłki.

W końcu w 67. minucie stało się to na co wszyscy czekaliśmy. Hendel mając przed sobą tylko bramkarza zaczął się bawić piłką. Wydawało się ze znów będzie to głupia strata, jednak w ostatniej chwili podał do Tomasza Pozogi, który bez problemu umieścił piłkę w bramce.

10 minut przede końcem niewiele brakło a stracilibyśmy gola. Któryś z naszych zawodników tak niefortunnie wybijał piłkę, ze ta wpadła pod nogi gracza Victorii. Na szczęście Rosół bez problemu wybronił jego strzał.

Ogólnie mecz do najciekawszych nie nalezał. Liczą się jednak 3 punkty i to ze w końcu udało nam się wydostać ponad strefę spadkową w tabeli.