free counters

Aktualności

Pierwsza wygrana

• autor: gornikwesola/_M_83_, 2012-09-15 13:28

Górnik Wesoła wygrał 0:3 na wyjeździe z LZS-em Leśnica. Do przerwy prowadziliśmy 0:1 po golu Sebastiana Hendla (32`). W drugiej połówce swoje trafienia dołożyli jeszcze: Daniel Czapla (77`) oraz Sebastian Sarzała (88`).

(czytaj więcej)

W końcu doczekaliśmy się upragnionego zwycięstwa w III lidze. Można się nawet pokusić o stwierdzenie że tak długo wyczekiwane zwycięstwo smakuje lepiej niż te "hurtowe" wygrane w IV lidze. A pokonaliśmy w sobotę nie byle kogo, trzecią drużynę w tabeli.

W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje okazje na zdobycie gola. Jednak bardziej skuteczny okazał się Górnik, który w 32. minucie strzelił pierwszą bramkę, a właściwie uczynił to nasz najlepszy strzelec - Sebastian Hendel. W doliczonym czasie gry Hendel mógł podwyższyć nasze prowadzenie, jednak któryś z zawodników gospodarzy wybił piłkę z lini bramkowej.
Przez pierwsze minuty drugiej części gry wydawało się że Leśnica niemal zmiecie Wesołą i znów przyjdzie nam pogodzić się ze strata punktów. Na szczęście nasi zawodnicy wytrzymali ten napór gospodarzy i wraz z upływem czasu zaczęli dyktować warunki na boisku. W 65. minucie Tomasz Pożoga celował idealnie pod poprzeczkę ale w ostatniej chwili bramkarz Leśnicy wyskoczył i końcówką palców przeniósł piłkę nad poprzeczką. Później ładną akcję pomiędzy sobą rozgrywali jeszcze Daniel Czapla, Koulaty Thiam i Sebastian Hendel, jednak niedaleko bramki przerwał ją jeden z miejscowych obrońców.
Za to przy strzale z daleka, Czapli bramkarz gospodarzy nie miał już najmniejszych szans i mogliśmy się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia.
Wynik na 2 minuty przed końcem spotkania ustalił Sebastian Sarzała, który uderzeniem z bardzo daleka wpakował piłkę do siatki, a bezradny bramkarz, który nieco wyszedł z bramki, mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.
Na szczególne uznanie, mimo że nie zdobył żadnej bramki, zasługuje Kula. Dwoił się i troił na boisku, nawet "na czworaka" walczył o piłkę.
Dzięki tym 3 punktom Wesoła przesunęła się o 2 miejsca w tabeli.
Kolejne ligowe spotkanie zagramy w sobotę 22. września o godz. 16., a naszym przeciwnikiem będzie Polonia Łaziska Górne.