free counters

Aktualności

Nieskuteczny Górnik Wesoła traci punkty

• autor: Paweł Banasik m-ce24.pl, 2012-05-06 10:30

Lider IV ligi do sobotniego spotkania przystępował po bezbramkowym remisie w tygodniu w Koniecpolu. Piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i tylko bramek zabrakło, ale to miało się zmienić w meczu z Zagłębiakiem. Chociaż goście z Dąbrowy są w stanie zaskoczyć przeciwników (zwycięstwo nad Szombierkami 1:2) to jednak nikt nie sądził, że na stadionie przy ulicy Sportowej będą wstanie zdobyć punkt.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy. Już w drugiej minucie spotkania napastnik Górników Paweł Wasilewski stworzył zagrożenie. Po jego strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od jednego z obrońców gości i minimalnie minęła słupek. Całkowicie zmylony bramkarz dąbrowian nie miałby szans na skuteczną interwencję.

W dziewiątej minucie gry błąd przy przyjęciu w środkowej strefie boiska popełnił Jakub Dziółka. Tym samym sprokurował kontratak. Piłkarz Zagłębiaka zagrał do swojego partnera na skrzydle, który pomknął prawą flanką. Następnie przytomnie wycofał piłkę przed pole karne gdzie nie pilnowany stał Bartosz Gancarczyk, który niewiele się zastanawiając huknął jak z armaty. Bramkarz Wesołej Mateusz Rosół lecącą wprost w niego piłkę odbił w bok.

Równo dziesięć minut później Jakub Dziółka posyła dalekie podanie do Wasilewskiego. Popularny „Wasyl” zgrywa głową do Daniela Koniarka, który uderza z dystansu. Strzał był zablokowany, ale ładna szybka akcja mogła się podobać licznie zgromadzonym kibicom. Po rzucie rożnym, który był konsekwencją poprzedniej akcji, mogła paść pierwsza bramka dla gospodarzy. W futbolówkę bitą z cornera przez Madrina Piegzika nie trafił Jacek Wujec, a ta spadłszy pod nogi Andrzeja Buchcika została nieczysto uderzona przez stopera Górników.

Na kolejną akcję podopiecznych trenera Radosława Gabigi nie trzeba było długo czekać. W 22 minucie Paweł Cygnar wywalczył piłkę w bocznym sektorze gry po czym pognał skrzydłem. Będąc już na wysokości pola karnego dośrodkował piłkę. Ta trafiła do Piegzika, którego strzał został zablokowany.

Jedenaście minut później piekielnie mocnym uderzeniem ze słabszej nogi popisał się Jacek Wujec. Kapitan Wesołej, który dziś nietypowo został ustawiony na prawej stronie defensywy oddał strzał zza pola karnego, który z trudnością sparował na rzut rożny Przemysław Chyziński.

W 37 minucie spotkania dąbrowianie zdobywają bramkę. Zupełnie niepilnowany przed polem karnym Bartosz Mizia pięknym strzałem pokonuję bramkarza gospodarzy. Był to drugi strzał w meczu zawodników z Dąbrowy.

Trener Radosław Gabiga zareagował natychmiast ściągając z placu gry defensywnego pomocnika. Boisko opuścił Dieme Yahiya a za niego wszedł Koulaty Thiam.

Tuż przed przerwą drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną ujrzał zawodnik gości Rafał Grunt. W doliczonym czasie gry Wesoła wykonywała rzut wolny. Do piłki ustawionej około 20 metrów przed bramką podszedł Paweł Wasilewski. Piłka po potężnym strzale napastnika gospodarzy trafiła w wewnętrzną stronę poprzeczki, a następnie odbiła od linii bramkowej.

Po pierwszej połowie zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 0:1. W przerwie meczu trener Radosław Gabiga dokonał korekty w ustawieniu i na drugą połowę desygnował do gry Michała Haftkowskiego. Pomocnik Górników wszedł za Jakuba Dziółkę.

Wesoła zatem wyszła bardzo ofensywnie zostawiając w tyle trzech defensorów, ale to goście stworzyli pierwszą sytuację. Lob z połowy boiska jednego z zawodników Zagłębiaka minimalnie minął słupek bramki.

Zagłębiak był schowany na własnej połowie, skupiał się na obronie wyniku, czyhając na okazję do kontrataków a taka nadarzyła się w 52 minucie spotkania. Akcja trzech zawodników z Dąbrowy zakończyła się celnym strzałem sparowanym do boku przez Rosoła.

Chwilę później rozpoczęła się kanonada. Bramkę strzeżoną przez Chyzińskiego zawodnicy Górnika ostrzeliwali z każdej strony. Najpierw Haftkowski, który został dwukrotnie zablokowany. Następnie piłka po strzale „Kuli” trafiła „panu Bogu w okno”. Późńiej Cygnar powtórzył wyczyn Thiama. Wreszcie piłka znalazła się w siatce po strzale głową jedynego na boisku Senegalczyka, lecz wcześniej odgwizdany został faul. Zatem festiwal nieskuteczności trwał, a dołączył do niego Michał Brzozowski, który trafił w poprzeczkę.

W 84 minucie gry z lewej strony boiska w pole karne wrzucał Daniel Kutarba, Wasilewski strzelał głową i trafił w słupek. Piłka spadła pod nogi Haftkowskiego, który dośrodkował na głowę Wasilewskiego. Tym razem Wasilewski się nie myli, przerywając passe niecelnych strzałów. Napastnik Górnika skierował głową piłkę do siatki z 5 metrów, dając wyrównanie.

Gospodarze ambitnie dążyli do zwycięstwa lecz nie mieli dziś szczęścia. Sędzia główny zakończył spotkanie, a przybici zawodnicy długo nie schodzili z murawy. Można gdybać, czy jakby bramka została strzelona wcześniej to czy Górnik by wygrał. Jednak fakty są takie, że do końca ligi zostało sześć meczów, a Wesoła ma pięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Przyszłością Ciochowice.

Górnik Wesoła – Zagłębiak Dąbrowa Górnicza 1:1

84’ Paweł Wasilewski

Skład: Mateusz Rosół - Jacek Wujec, Andrzej Buchcik, Jakub Dziółka (46’ Michał Haftkowski), Daniel Kutarba – Daniel Koniarek, Dieme Yahiya (40’ Koulathy Thiam), Paweł Cygnar (68’ Sebastian Sarzała),  Madrin Piegzik - Michał Brzozowski, Paweł Wasilewski.
Trener: Radosław Gabiga.