free counters

Aktualności

Wygrana w dobrym stylu

• autor: _M_83_, 2012-04-21 21:04

W dzisiejszym spotkaniu na szczycie Górnik Wesoła pokonał wicelidera, Przyszłość Ciochowice 2-1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Paweł Wasilewski i Madrin Piegzik.

Przed meczem z Przyszłością doszło do małej rewolucji w składzie Górnika. Paweł Cygnar, znalazł się poza składem, a na jego miejsce wskoczył Michał Haftkowski. W miejsce Dawida Wadasa, Andrzeja Buchcika, Michała Brzozowskiego i Jacka Wujca, pojawili się odpowiednio: Mateusz Tuleja, Dawid Mosler, Daniel Koniarek i Sebastian Sarzała.

Mimo rangi meczu, dla zgromadzonych kibiców liczył się tylko jeden wynik - zwycięstwo. Po ostatniej przegranej żadne półśrodki w postaci remisu nie wchodziły w grę.

Niewiele brakowało by już w 3. minucie Wesoła wyszła na prowadzenie, jednak Paweł Wasilewski z bardzo bliskiej odległości trafił w słupek. Chwilę później swoich sił próbował Daniel Koniarek ale strzelił zbyt wysoko.
W 9. minucie stało coś czego nikt sie nie spodziewał. Po dobrym dośrodowaniu z rzutu wolnego do piłki dopadł Jacek Czyżykowski i ulokował piłkę w siatce.
W tym momencie na trybunach pojawiła się chwila zwątpienia w końcowy wynik spotkania.
Na szczęście nasi zawodnicy nie poddali się i cały czas dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. W 13. minucie Madrin Piegzik wykonywal rzut wolny. Odbita od któregoś z graczy Przyszłości piłka trafiła do Sebastiana Sarzały, którego uderzenie zostało zablokowane, a dobitka któregoś z naszych powędrowała w aut.
Pięć minut później Wasilewski wykonywał rzut wolny. Trafił jednak w mur, a dobitkę Sarzały wyłapał bramkarz.
W 25. minucie sfaulowany został Mateusz Tuleja. Sędzia podyktował kolejny rzut wolny. Do piłki ustawionej z boku boiska podszedł Piegzik, jednak piłki po jego dośrodkowaniu najpierw nie sięgnął Jakub Dziółka, a Michał Haftkowski się z nią minął.
W 31. minucie mieliśmy pierwszą zmianę. Wymuszona była ona kontuzją, jakiej Tuleja nabawił się w starciu przed kilkoma minutami. Ogromna szkoda bo nasz "weteran" w końcu dostał szansę gry od początku spotkania i nie dane mu było jej do końca wykorzystać. W jego miejsce pojawił się Michał Brzozowski.
W ostatnich 10 minutach oglądalismy jeszcze zbyt lekki strzał Wasilewskiego, podwójny rzut rożny i okazję gości, jednak strzał był zbyt słaby i Rosół bez problemu złapał piłkę.
W przerwie nastąpiła w naszym zespole kolejna zmiana. Trener Radosław Gabiga postawił wszystko za jedną kartę i za Sarzałę wpuścił Koulatego Thiam.
Początek drugiej części spotkania to napór Wesołej na bramkę przeciwnika. Efektem tego była bramka Wasilewskiego. Po tej bramce Wesoła poczuła się jeszcze pewniej.
Ale goście też nie próżnowali i chcieli dla siebie zgarnąć całą pulę. Zrobił nam się zatem bardzo przyjemny dla oka i emocjonujący mecz, taki jakich nam w ostatnim czasie brakowało. Najpierw 2 rzuty rożne miała Wesoła, później uderzeniem z daleka wynik zmienić próbował Brzozowski, jednak piłkę złapał bramkarz. Po chwili akcja przeniosła się w nasze pole karne i Daniel Kutarba w ostatniej chwili wybił piłkę na aut.
Po faulu Daniela Koniarka, goście mieli rzut wolny około 25 metrów od bramki Rosoła, jednak zawodnik Przyszłości uderzył mocno ale nad bramką.
W 72. minucie Górnik całkowicie zniszczył marzenia ciochowiczan o zgarnięciu jakichkolwiek punktów na terenie lidera. Na środku boiska faulowany był Dieme Yahiya. Mimo że się nie podnosił z murawy, nasi napierali na bramkę rywala. Najpierw uderzał Kula, jego strzał zostal zablokowany, dobijał któryś z naszych zawodników, ale znów nieskutecznie, po czym do piłki dopadł Piegzik, który umieścił piłkę w siatce, sprawiając tym samym ogromną radość zgromadzonym kibicom, którzy strzelca bramki nagrodzili gromkimi oklaskami, jakich dawno nie było na naszym stadionie.
W 84. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Dziółka, którego zastąpił Andrzej Buchcik.
Końcówka meczu to istna gra na nerwach kibiców. Najpierw Ciochowice wykonywały rzut wolny z okolo 35. metrów, ale piłka poszybowała nad naszą poprzeczką. Dosłownie sekundy później w pole karne gości powędrował Wasilewski, który podał do Brzozowskiego. Ten jednak strzelił zbyt lekko. W doliczonym czasie gry strzał Kuli był niecelny a uderzenie ciochowiczan z wolnego złapał Rosół.
Sobotni mecz nie był wolny od błędów, ale obfitował w to czego nam od jakiegoś czasu bardzo brakowało - emocje. Gra była szybka, liczne akcje, na prawdę w końcu było na co popatrzeć. Kto przyszedł na stadion na pewno się nie zawiódł.

Skład Górnika: Rosół, Tuleja (31. Brzozowski), Dziółka (84. Buchcik), Mosler, Kutarba - Koniarek,  Dieme, Sarzała (46. Thiam), Piegzik - Haftkowski (70. Wujec), Wasilewski.