free counters

Aktualności

Skromne 1-0

• autor: RedakcjaGW, 2012-04-14 18:12

W dzisiejszym meczu Górnik Wesoła pokonał Zielonych Żarki 1-0. Sam mecz do najciekawszych nie należał, jedyne na co warto było zwrócić uwagę w tym spotkaniu to bramka Madrina Piegzika w 7. minucie.

Po raz kolejny oglądaliśmy dwie zupełnie różne połowy. W pierwszej mieliśmy przewagę, i gdybyśmy do przerwy prowadzili ze 3-0 nikt nie mógłby mieć pretensji. Udokumentowaniem tego była bardzo ładna bramka Madrina Piegzika w 7. minucie. Po tym golu wydawało się że kolejne są tylko kwestią czasu. Ale na przeszkodzie stawał nam bramkarz Zielonych lub poprzeczka albo po prostu nasi zawodnicy strzelali niecelnie.

Najlepszą sytuację miał w 39. minucie Michał Brzozowski, który po podaniu Dieme Yahiyi najpierw uderzył w poprzeczkę, a później odbitą piłkę przewrotką próbował umieścić w siatce, jednak niecelnie.
W 43. minucie Piegzik wykonywał rzut rożny, niewiele zabrakło aby piłka powędrowała do bramki rywala.
Po przerwie Żarki coraz śmielej sobie poczynały i coraz częściej gościły na naszej połowie, jednak ich akcje były szybko rozbijane. Choć gra pozostawiała wiele do życzenia jednak jakieś tam okazje na podwyższenie rezultatu się pojawiały.
W 53. minucie rzut wolny wykonywał Piegzik. Piłka trafiła na głowę Sebastiana Sarzały, jednak bramkarz Zielonych zdołał wybić piłkę. Po tej akcji mieliśmy rzut rożny, ale strzał Pawła Wasilewskiego wybili na lini bramkowej obrońcy.
Na kwadrans przed końcem spotkania mieliśmy kilkuminutowe oblężenie naszej bramki, jednak i tym razem udało się je szczęśliwie zażegnać.
W samej końcówce Górnik strzelił jeszcze 2 bramki, jednak żadna z nich nie została uznana. Najpierw w 81. minucie nasz zawodnik byl na pozycji spalonej, a bramka w 90. minucie została zdobyta po faulu na bramkarzu.
W ostatniej minucie bliski zdobycia gola był Daniel Koniarek. Bramkarz gości wyszedł zbyt daleko, jednak piłka po strzale Koniarka wpadła na górną siatkę bramki.
Był to kolejny mecz, w którym możemy być zadowoleni tylko z wyniku ale na pewno nie z gry. Chwilami kibice po prostu męczyli się patrząc na przebieg spotkania. Najważniejsze jednak że 3 punkty zostają na Wesołej.

Górnik Wesoła - Zieloni Żarki 1:0