Derby na zakończenie

• autor: _M_83_, 2011-11-10 11:37

13. sierpnia ruszył nowy sezon. Teraz mamy listopad. 14 kolejek minęło nam w ekspresowym tempie.

W najbliższą sobotę przyjdzie nam zagrać ostatni jesienny mecz, ale za to jaki.  Mimo, że tych derbów nie wypada porównywać do spotkań zabrzańskiego Górnika z Ruchem i nazywać ich wielkimi, to emocji w tych naszych mysłowickich derbach na pewno nie zabraknie.

Na chwilę obecną Wesoła i Kocina znajdują się na dwóch zupełnie różnych biegunach tabeli i walczą o różne cele. Jednak to spotkanie będzie z całą pewnością zwieńczeniem całej rundy.

Do tej pory w IV lidze obie jedenastki spotykały się sześciokrotnie. Gdyby brać pod uwagę tylko wyniki ustalone na boisku, Wesoła wygrywała 5 razy, a 09 tylko raz. Jednak należy dodać, że w ubiegłym roku wynik październikowego spotkania został zweryfikowany jako walkower na korzyść gospodarzy, a to wszystko przez drobne niedopatrzenie w naszym klubie. Na boisku pojawił się mający pauzować za 4 żółte kartki Marcin Żmuda.

Natomiast pozostałe wyniki nie budzą już żadnych zastrzeżeń i są pełnym odzwierciedleniem gry na  boisku.

Pierwsze derby zostały rozegrane 2. Listopada 2008 roku. Wtedy Wesoła wygrała 2-0, a na nasz stadion zawitała spora grupa kibiców. Kolejne spotkanie, w czerwcu 2009r., wygraliśmy skromniej – bo zaledwie 1-0. Ponadto oba Górniki spotkały się też w pucharze -  wtedy wygrał Górnik Wesoła aż 6-0.

Sezon później w listopadowych derbach pokonaliśmy Kocinę 3-2, natomiast na zakończenie tamtego sezonu, polegliśmy 0-2, co było „ukoronowaniem” fatalnej rundy w naszym wykonaniu.

W sezonie 2010/2011 najpierw przegraliśmy wspomnianym walkowerem, by później w majową, ulewną sobotę wygrać 2-1 i udowodnić kto jest lepszy w mieście.

Jak zakończą się siódme już derby Mysłowic przekonamy się w najbliższą sobotę. Z racji tego, że wyjazd na to spotkanie nie jest zbyt daleki i nie trudno się dostać na stadion Kociny, wypadałoby pojawić się znacznej grupie kibiców z Wesołej, by wesprzeć zawodników i podziękować im za bardzo udaną rundę, do czego Was drodzy Kibice gorąco zachęcamy.

GÓRNIK 09 MYSŁOWICE - GÓRNIK WESOŁA

12. listopada 2011r. godz. 13:30, stadion przy ul. Gwarków